RSF12JT220R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RSF12JT220R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RSF12JT220R
Description:
RES 220 OHM 1/2W 5% AXIAL
Size / Dimension
0.126" Dia x 0.354" L (3.20mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)
Series
RSF
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
220 Ohms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W