RNMF14FTD1M82
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNMF14FTD1M82
Datasheet:
RNMF14FTD1M82
Description:
RES 1.82M OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Attribute
Resistance
1.82 MOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C