RNMF14FTD1M62
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNMF14FTD1M62
Datasheet:
RNMF14FTD1M62
Description:
RES 1.62M OHM 1/4W 1% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
1.62 MOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Size / Dimension
0.070" Dia x 0.130" L (1.78mm x 3.30mm)