RNMF12FTD402K
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNMF12FTD402K
Datasheet:
RNMF12FTD402K
Description:
RES 402K OHM 1/2W 1% AXIAL
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
402 kOhms
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C