RNMF12FTC392R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNMF12FTC392R
Datasheet:
RNMF12FTC392R
Description:
RES 392 OHM 1/2W 1% AXIAL
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
392 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Power (Watts)
0.5W, 1/2W