RNMF12FTC2K80
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNMF12FTC2K80
Datasheet:
RNMF12FTC2K80
Description:
RES 2.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
2.8 kOhms