RNMF12FTC255R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNMF12FTC255R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RNMF12FTC255R
Description:
RES 255 OHM 1/2W 1% AXIAL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
255 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Series
RNMF
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C