RNMF12FTC11R3
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNMF12FTC11R3
Datasheet:
RNMF12FTC11R3
Description:
RES 11.3 OHM 1/2W 1% AXIAL
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
11.3 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C