RNF18JTD2R20
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF18JTD2R20
Datasheet:
RNF18JTD2R20
Description:
RES 2.2 OHM 1/8W 5% AXIAL
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
2.2 Ohms