RNF18GTD2K00
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF18GTD2K00
Datasheet:
RNF18GTD2K00
Description:
RES 2K OHM 1/8W 2% AXIAL
Tolerance
±2%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
2 kOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Package / Case
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C