RNF18GTD15R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF18GTD15R0
Datasheet:
RNF18GTD15R0
Description:
RES 15 OHM 1/8W 2% AXIAL
Tolerance
±2%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
15 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Package / Case
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C