RNF18FTC845R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF18FTC845R
Datasheet:
RNF18FTC845R
Description:
RES 845 OHM 1/8W 1% AXIAL
Product Attribute
Resistance
845 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C