RNF18FTC71K5
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF18FTC71K5
Datasheet:
RNF18FTC71K5
Description:
RES 71.5K OHM 1/8W 1% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
71.5 kOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Package / Case
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)