RNF18FTC28K0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF18FTC28K0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RNF18FTC28K0
Description:
RES 28K OHM 1/8W 1% AXIAL
Series
RNF
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
28 kOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Package / Case
Size / Dimension
0.071" Dia x 0.130" L (1.80mm x 3.30mm)