RNF14JTD6M80
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14JTD6M80
Datasheet:
RNF14JTD6M80
Description:
RES 6.8M OHM 1/4W 5% AXIAL
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
6.8 MOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Discontinued at Digi-Key
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C