RNF14JTD5M60
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14JTD5M60
Datasheet:
RNF14JTD5M60
Description:
RES 5.6M OHM 1/4W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
5.6 MOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C