RNF14JTD4M70
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14JTD4M70
Datasheet:
RNF14JTD4M70
Description:
RES 4.7M OHM 1/4W 5% AXIAL
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
4.7 MOhms