RNF14JTD2R70
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14JTD2R70
Datasheet:
RNF14JTD2R70
Description:
RES 2.7 OHM 1/4W 5% AXIAL
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
2.7 Ohms