RNF14GTD3R60
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14GTD3R60
Datasheet:
RNF14GTD3R60
Description:
RES 3.6 OHM 1/4W 2% AXIAL
Tolerance
±2%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
3.6 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C