RNF14GTD2M40
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14GTD2M40
Datasheet:
RNF14GTD2M40
Description:
RES 2.4M OHM 1/4W 2% AXIAL
Product Attribute
Resistance
2.4 MOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±2%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C