RNF14GAD1R50
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14GAD1R50
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RNF14GAD1R50
Description:
RES 1.5 OHM 1/4W 2% AXIAL
Packaging
Tape & Box (TB)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±2%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
1.5 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Series
RNF
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C