RNF14FTD7M87
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14FTD7M87
Datasheet:
RNF14FTD7M87
Description:
RES 7.87M OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Attribute
Resistance
7.87 MOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C