RNF14FTD7M50
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14FTD7M50
Datasheet:
RNF14FTD7M50
Description:
RES 7.5M OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Attribute
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
7.5 MOhms