RNF14FTD5M90
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14FTD5M90
Datasheet:
RNF14FTD5M90
Description:
RES 5.9M OHM 1/4W 1% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
5.9 MOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)