RNF14FTD5M49
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14FTD5M49
Datasheet:
RNF14FTD5M49
Description:
RES 5.49M OHM 1/4W 1% AXIAL
Product Attribute
Resistance
5.49 MOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C