RNF14FTD5M23
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14FTD5M23
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RNF14FTD5M23
Description:
RES 5.23M OHM 1/4W 1% AXIAL
Series
RNF
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
5.23 MOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)