RNF14BAS100K
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF14BAS100K
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RNF14BAS100K
Description:
RES 100K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Product Attribute
Resistance
100 kOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Series
RNF
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Box (TB)
Supplier Device Package
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±15ppm/°C