RNF12FTD35R7
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF12FTD35R7
Datasheet:
RNF12FTD35R7
Description:
RES 35.7 OHM 1/2W 1% AXIAL
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
35.7 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C