RNF12FTD29K4
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF12FTD29K4
Datasheet:
RNF12FTD29K4
Description:
RES 29.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
29.4 kOhms