RNF12FTD287R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF12FTD287R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RNF12FTD287R
Description:
RES 287 OHM 1/2W 1% AXIAL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Resistance
287 Ohms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Height - Seated (Max)
Series
RNF
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C