RNF12BTE505R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
RNF12BTE505R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
RNF12BTE505R
Description:
RES 505 OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.108" Dia x 0.344" L (2.75mm x 8.75mm)
Height - Seated (Max)
Series
RNF
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±0.1%
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Resistance
505 Ohms