MWW10JT1R00
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MWW10JT1R00
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
MWW10JT1R00
Description:
RES 1 OHM 10W 5% AXIAL
Product Attribute
Height - Seated (Max)
Series
MWW
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Features
Moisture Resistant
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Resistance
1 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
10W
Package / Case
Size / Dimension
0.480" Dia x 1.965" L (12.19mm x 49.91mm)