MVM10JB800R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MVM10JB800R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Radial
Datasheet:
MVM10JB800R
Description:
RES 800 OHM 10W 5% RADIAL
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Radial Lead
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
800 Ohms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
10W
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)
1.417" (36.00mm)
Series
MVM
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C