MR3FT85L0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MR3FT85L0
Datasheet:
MR3FT85L0
Description:
RES 0.085 OHM 3W 1% AXIAL
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
Resistance
85 mOhms
Power (Watts)
3W
Package / Case
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)