MR3FT68L0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MR3FT68L0
Datasheet:
MR3FT68L0
Description:
RES 0.068 OHM 3W 1% AXIAL
Product Attribute
Resistance
68 mOhms
Power (Watts)
3W
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Tolerance
±1%