MR3FT45L0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MR3FT45L0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
MR3FT45L0
Description:
RES 0.045 OHM 3W 1% AXIAL
Series
MR
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive, Non-Magnetic
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±1%
Temperature Coefficient
Resistance
45 mOhms
Composition
Metal Foil
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
3W
Package / Case
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)