MPR5JBR330
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPR5JBR330
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Radial
Datasheet:
MPR5JBR330
Description:
RES 0.33 OHM 5W 5% RADIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Resistance
330 mOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.551" L x 0.197" W (14.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.748" (19.00mm)
Series
MPR
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C