MPR3JB25L0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
MPR3JB25L0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Radial
Datasheet:
MPR3JB25L0
Description:
RES 0.025 OHM 3W 5% RADIAL
Active
Failure Rate
Power (Watts)
3W
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.551" L x 0.197" W (14.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)
0.433" (11.00mm)
Series
MPR
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Resistance
25 mOhms