LVM5JB62L0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
LVM5JB62L0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Radial
Datasheet:
LVM5JB62L0
Description:
RES CERAMIC 0.062 OHM 5W 5% VERT
Active
Failure Rate
Power (Watts)
5W
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.520" L x 0.382" W (13.21mm x 9.70mm)
Height - Seated (Max)
1.047" (26.60mm)
Series
LVM
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
Resistance
62 mOhms