LCB7JB10L0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
LCB7JB10L0
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
LCB7JB10L0
Description:
RES 0.01 OHM 7W 5% AXIAL
Product Attribute
Resistance
10 mOhms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
7W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
1.402" L x 0.374" W (35.60mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)
Series
LCB
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Current Sense, Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
Company Profile
company
1) Good quality control
2) Highly competitive prices
3) state-of-art technology products
4) Fast and professional offers and solutions
5) Smooth communication & 24h on-line service 6) Effective OEM&ODM service
PROFESSIONAL TEAM
Category
LCB7JB10L0 Relevant information
LCB710
LCB710
SSR RELAY SPST-NC 1A 0-60V