CFF12JT470R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CFF12JT470R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
CFF12JT470R
Description:
RES 470 OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)
Series
CFF
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
0/ -400ppm/°C
Resistance
470 Ohms