CFF12JT300K
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CFF12JT300K
Datasheet:
CFF12JT300K
Description:
RES 300K OHM 1/2W 5% AXIAL
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
0/ -850ppm/°C
Resistance
300 kOhms
Composition
Carbon Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C