CFF12JT27K0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CFF12JT27K0
Datasheet:
CFF12JT27K0
Description:
RES 27K OHM 1/2W 5% AXIAL
Product Attribute
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Features
Flame Proof, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
0/ -500ppm/°C
Resistance
27 kOhms
Composition
Carbon Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.5W, 1/2W
Package / Case
Size / Dimension
0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)