CB15JBR560
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CB15JBR560
Datasheet:
CB15JBR560
Description:
RES 0.56 OHM 15W 5% CERAMIC WW
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±800ppm/°C
Resistance
560 mOhms
Power (Watts)
15W
Size / Dimension
0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C