CB15JBR510
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CB15JBR510
Datasheet:
CB15JBR510
Description:
RES 0.51 OHM 15W 5% CERAMIC WW
Product Attribute
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±800ppm/°C
Resistance
510 mOhms
Power (Watts)
15W
Package / Case
Size / Dimension
0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)