CB15JBR220
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CB15JBR220
Datasheet:
CB15JBR220
Description:
RES 0.22 OHM 15W 5% CERAMIC WW
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±800ppm/°C
Resistance
220 mOhms
Power (Watts)
15W
Package / Case
Size / Dimension
0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C