CB15JBR200
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CB15JBR200
Datasheet:
CB15JBR200
Description:
RES 0.2 OHM 15W 5% CERAMIC WW
Product Attribute
Size / Dimension
0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±800ppm/°C
Resistance
200 mOhms
Power (Watts)
15W