CB15JB18R0
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CB15JB18R0
Datasheet:
CB15JB18R0
Description:
RES 18 OHM 15W 5% CERAMIC WW
Power (Watts)
15W
Size / Dimension
0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
18 Ohms