CB15JB160R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CB15JB160R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
CB15JB160R
Description:
RES 160 OHM 15W 5% CERAMIC WW
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
160 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
15W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Height - Seated (Max)
Series
CB
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C