CB15JB150R
Power management8 TerminationsVoltage supervisor IC
Manufacturer No:
CB15JB150R
Manufacture:
Stackpole Electronics, Inc.
Package:
Axial
Datasheet:
CB15JB150R
Description:
RES 150 OHM 15W 5% CERAMIC WW
Product Attribute
Failure Rate
Power (Watts)
15W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.512" Square x 1.890" L (13.00mm x 48.00mm)
Height - Seated (Max)
Series
CB
Operating Temperature
-55°C ~ 275°C
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Number of Terminations
2
Packaging
Bulk
Supplier Device Package
Tolerance
±5%
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Resistance
150 Ohms